(0) BAYİİ GİRİŞİ MENÜ

Aksiyon Promosyon

Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerin seçimi ve talebi doğrultusunda belirlenen ürünlere bilgisayar ortamında logonuz yada baskısı yapılacak olan görselin bilgisayar ortamında ön görseli hazırlanarak sunulur. Bu formda baskı renk hatası, imla hataları ve diğer istemediğiniz olumsuzluklara karşın tüm detayları incelemeniz ve eksiklik yok ise onaylayarak bizlere faks yada e-mail yolu ile ulaştırmanız istenir.

Bu aşamadan sonra müşteri temsilcisi arkadaşlarımızın size yolladığı sipariş formunda, ürün sipariş adeti, baskı seçeneği ve şekli, sipariş bedeli, yatırılması gereken ön iş avansı ve kalan bakiye ödeme şekli, ürünlerin teslim tarihi, banka hesap bilgilerini görebilirsiniz. Anlaşma şekline göre gerekli ön avansı yatırmanız durumunda ürünlerinizin imal süreci başlatılır. Bu süre içerisinde her hangi bir aksama veya ürün stok sıkıntısı gibi sorunlar olur ise müşteri temsilcisi arkadaşlarımız sizlerle iletişime geçerek gerekli bilgileri verecektir.

Promosyon ürünü siparişlerinizin imal sürecinin tamamlanması ardından sizden ürünlerinizin ne şekilde alınacağı hakkında bilgi istenir. İstanbul dışında iseniz, anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması olup olmadığı sorulur. Yok, ise kendi anlaşmalı kargolarımızdan  birini seçmeniz istenir ve ürünleriniz tercihinize göre kargoya verilir. Aksiyon Promosyon olarak kargo süresi de tarafımızca takip edileceğinden istediğiniz zamanlarda arayarak bilgi alabilirsiniz.

Promosyon ürünü araştırması yapan firma sahiplerinin veya yetkili kişilerin en sık karşılaştıkları sorun aynı görüntüye sahip 2 ürün arasında neredeyse % 100 lere varan farklılıklar olmasıdır. Ve ister istemez kandırılıyoruz gibi düşüncelere kapılabilirsiniz. Bunun bir çok nedeni olabilir. A firmasının B firmasına göre kar marjları çok yüksek olabilir. Ürünlerin üretim sonrası bölümünde kalite kontrol, ambalajlama vb. benzer hizmetsel bölümlerinde farklılıklar olabilir. Ürünlerde kullanılan baskı detayları farklı olabilir. Aynı ürün örneğin çanta, birbirine benzer fakat % 100 fiyat farkına sahip kumaşlardan ve yardımcı imalat ürünlerinden oluşabilir. Çantada kullanılan Tip 5 Ve Tip 8 fermuar, 420 Denye Ve 1500 Denye kumaş arasındaki farklılıklar gibi. Tüketicinin bu farklılıkları anlaması neredeyse imkansızdır. Bir diğer etken ise üretici olmayan firmanın kendisini üretici olarak, ithalatçı olmayan firmanın kendisini ithalatçı olarak lanse etmesidir.

Bu farklılıklarda üretim bantlarının yapıldığı bölgelerde önemlidir. Kumaş üretimi yapan A firması imalatı Antep’te, B firması  İstanbul da olursa üretimdeki maliyet giderlerinden dolayı yine farklılıklar olacaktır.

Bu tarz şüphelerden kurtulmak için yapmanız gereken firma referanslarını görmeniz, ürün numunesini görmeniz ve imkanınız var ise firmayı yerinde ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle size gelen ürünlerde bir sorun olduğuna kanaat getirdiğinizde, Siparişinizi takip eden müşteri temsilciniz ile irtibata geçmeniz ve durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Yapılan en büyük hata haberimiz olmadan veya bilgi verilmeden hatalı olduğu gerekçesi ile ürünlerin tarafımıza geri yollanmasıdır. Çok kez ürünlerde sorun olmadığı anlaşılmıştır.

 Müşteri temsilcilerimiz sizlerden ürünlerin tamamında mı yoksa birkaç üründe mi sorun olduğunu anlamak için gerekli kontrolleri yapmanızı ister. Sorunlu ürünlerin sayısı az ise geri gönderim yapmadan telafi yoluna yada iade fatura ile sorun çözülebilir.

Genelinde sıkıntı varsa ürünler sizden geri alınarak anlaşma şekline göre tekrar imalat programına alınır. 

Ödeme seçenekleri sipariş miktarı, sipariş edilen promosyon ürünü gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Siparişleriniz toplamı meblağ 1.000,00 TL altında ise Aksiyon Promosyon Ltd. Şti. resmi banka hesap numaralarına yatırılmalı yada kredi kartı ile bu işlemin gerçekleşmesi gerekir.

Daha yüksek tutarlarda ise ürün içeriğine göre karşılıklı görüşmeler neticesinde %40 lık bölüm havale-K.Kartı kalan %60 lık bölüme istinaden ise maksimum 60 gün vadeli çek tahsilatı yapılabilir. Alınacak olan çek ödemelerinde evrakların alıcı firmaya ait veya cirosunun olması zorunludur. Bu seçenekler için müşteri temsilcilerimizin onayının gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Mail order yöntemi ile yapılan ödemelerde %2 komisyon alınmaktadır. Bu işlem için http://www.aksiyonpromosyon.com/pdf/mail_order.pdf linki altında yer alan mail order formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Şirketimiz satışları arasında senetli satış ve açık hesap olarak adlandırılan satış şekilleri ne yazık ki yoktur. Bu konuda ısrarcı olunmaması konusunda gösterdiğiniz hassasiyete teşekkür ederiz.

Ürünler Alıcı firma belirtmediği sürece Satıcı firma yani Aksiyon Promosyon Ltd. Şti. nin anlaşmalı olduğu, Yurt içi Kargo Yada Mng Kargo ile gönderilir. Alıcı firmanın anlaşmalı olduğu bir Kargo şirketi var ise bunu Müşteri temsilcisi arkadaşlarımıza belirtmek durumundadır.

Ürünlerin Kargo sevkiyatlarının durumuna göre, arkadaşlarımız Ambar seçeneğini de sunar. Yüklü gönderilerde Ambar maliyetleri çok daha uygun olacaktır. İstanbul içi sevkiyatlarda ise koli gönderimleri alıcı ödemeli olarak nakliye araçları ile de yapılabilmektedir.

Yukarıda yer alan tüm gönderi seçeneklerinde aksi bir durum konuşulmadığı ve yapılan iş sipariş sözleşmesine belirtilmediği sürece gönderi ücretleri alıcı firmaya aittir.

Promosyon kelimesi, Fransızca’ dan anadilimize gelmiş bir sözcüktür ve var olan bir hareketi fazlalaştırma, var olan bir hareketi çoğaltma gibi anlamları bulunmaktadır. Türkiye’de promosyon kelimesiyle birlikte ilk akıllara gelen ise hediye ve hediyelik eşyalar olmaktadır. Fakat promosyon sözcüğünün asıl anlamı hediye ve hediyelik eşya değil, firmanızın adını gündelik hayatın her alanına taşıyan bir reklam ve tanıtım aracıdır.
 

Firmalar, isimlerini ve ürettiği yada pazarladığı malları ülkesinde ve dünyada tanıtmak ve muhtemel müşterileriyle bağlantıya geçmek için promosyon ürünlerinden faydalanırlar. Bu anlamda bir çok ürün promosyon özelliği kazanmakta ve tüm dünyaya sunulmaktadır.

Promosyon, hayatımızın her alanına gerekli olan ürünleri içerir. Dolayısıyla sadece imal edene ya da satış yapan firma ya da kişilere değil, kullanıcıya da fayda sağlar. Üretici – Tüketici yakınlaşmasına yardımcı olur. Okul çantası, laptop ve evrak çantası, elyaf çanta, şapka, t-shirt, oto kokusu, oto güneşliği,  kalem, saat, anahtarlık gibi malzemeler en çok tercih edilen promosyon ürünlerindendir.

Ürünler anlaşmalı kargolarımız ya da tercih edeceğiniz kargo yada nakliye firmaları ile gönderilebilir.

Taşıma esnasında kolilerde ve dolayısı ile içerisindeki ürünlere gelebilecek zararlar göz ardı edilmemelidir. Ürün firmanıza geldiğinde kolilerde herhangi bir yıpranma, deforme, patlama, ezilme, su alma ve benzeri bir durumdan şüphelenirseniz, taşıyıcı firma yetkilisi nezaretinde açılmalıdır.

Zarar gören, eksilen, kırılan ve benzeri olumsuz koşullar için tutanak tutulmalıdır. Aksi durumda firmamız ve taşıyıcı nakliye firması hiçbir suretle sorumluluk kabul etmeyecektir.                                                                           

Bu sebeple gerekli hassasiyeti sizlerin de göstermesi gereklidir

Aksiyon Promosyon olarak çıkış noktamız Türkiye genelinde eğitim ve spor sektöründe faaliyetlerini sürdüren dershane, özel okullar, kolej, anaokulu, kreş, özel üniversite, devlet üniversitesi, vakıf, yaz okulu, spor akademisi, yaz kampları, spor salonları, spor okulları, mental aritmetik ve  benzeri akademik yerlerin sezon içerisindeki promosyon ürünleri ihtiyaçlarına en uygun fiyat, en hızlı termin ve en kaliteli ürünü sunmak tır. Bünyemizde oluşturduğumuz farklı imalat birimlerimizle, sırt çantası, spor çanta, evrak çantası, heybe çanta, bel çantası, bez çanta, bilgisayar çantası, seyahat çantası, özel tasarım çantalar, t-shirt, şapka, puf anahtarlık, kalmlik, kalemlik setleri gibi ürünlerin imalatını yapmaktayız. Yine bünyemizde yer alan baskı birimlerimizde her türlü promosyon ürünün baskısını yaparak ( kalem, cetvel, kalemtraş, silgi, natural kurşun kalem, plastik tükenmez kalem, t-shirt, şapka, sunum dosyası 10 lu, sunum dosyası 20 li, termos vb gibi ) en iyiyi en iyi fiyata sunmaya çalışıyoruz. Çalışmakta olduğumuz binlerce eğitim ve spor okulları bu başarımızı desteklemektedir.

Gerçek Üretici, Aksiyon Promosyon.

E-Bülten
Aksiyon Promosyon Hakkında Haber ve Duyurulardan Haberdar Olmak İçin Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Kayıt Olun.
Mail Order Hesap Bilgileri
2023 Kataloğu 2023 Fiyat Listesi